Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Pętla prawdy , smutnej prawdy.

Zaciska się symboliczna pętla wokół szyi "buszujących w zbożu" pragnących na siłę przekonać naród do teorii zamachu na śp. prezydenta Kaczyńskiego. Po wczorajszych sensacyjnych wiadomościach o rzekomych naciskach na kapitana Protasiuka tuż przed odlotem prezydenckiej "tutki" dzisiaj dowiadujemy się że istnieje świadek naoczny tamtego wydarzenia. Z ostatnich doniesień wynika iż generał tuż przed odlotem strofował kapitana. Protasiuk miał słuszne pretensje do dowódcy iż lot nie jest przygotowany jak należy i zgodnie z procedurami. Ktoś kto zna pewne prawidła w polskiej armii potrafi to sobie wyobrazić. Niestety.

Teoria zamachu jest tak niedorzeczna , że aż trudno z nią polemizować. To jak próba przekonania głęboko wierzącego na nieistnienie Boga. Z góry skazana jest na porażkę i nie ma sensu tego robić dla własnego zdrowia.

Przed wczoraj nie wesoło było Antoniemu Mścicielowi gdy zeznania operatora telewizyjnego - naocznego świadka wypadku - rozbiły w pył jego misternie rzeźbioną teorię. Dziś dobijają go informacje o naciskach na załogę przez przełożonego. Coraz lepiej udokumentowane.

Nie łatwo jest już naginać fizykę , udowadniać sztuczne mgły i strzały „omonowców” dobijających rannych w wypadku. Niestety choćby cały naród do ostatniego obywatela znajdował się w lesie smoleńskim i widział cały przebieg katastrofy znalazły by się grupy ludzi próbujące ich przekonać że to co widzieli to jedynie efekt działalności Rosjan , ich służb specjalnych i urządzeń o jakich się amerykanom nie śniło.

Teoria spisku ma to do siebie , że bez medialnej wrzawy umiera samoczynnie. Jako naród powinniśmy to wiedzieć i nie poddawać się manipulacjom ludzi pokroju Macierewicza.

Mam jednak żal do osób odpowiedzialnych za śledztwo. Nie powinny wyciekać rewelacje które mimo wszystko godzą w honor człowieka zmarłego. Nawet jeżeli jego wina jest bezsporna - szacunek dla niego i jego rodziny wymaga pewnego przemilczenia niektórych faktów do czasu zawarcia ich  w oficjalnym raporcie na zakończenie śledztwa.

Nad lasem smoleńskim w jednym momencie spotkało się zbyt dużo niekompetencji i amatorszczyzny by do tej katastrofy mogło nie dojść. Jako naród cierpimy z własnej winy. Z powodu naszej przeklętej ułańskiej fantazji , z powodu braku zdrowego rozsądku i wyobraźni która nam powinna pokazywać zagrożenia związane z łamaniem procedur. Procedur które kiedyś ktoś układał abyśmy nie ginęli w idiotyczny sposób.

sobota, 26 lutego 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Naoczny i nauszny świadek z Okiem obserwatora
Już to pisałam, ale wtedy czułam tylko intuicyjnie - teraz pojawiają się dowody. Nie dość, że rzekome strzały pod Smleńskiem były dźwiękiem pękających gałęzi drzewa, to jeszcze znalazła się taśma z zarejestrowaną kłótnią elegancko mówiąc  bardzo ... »
Wysłany 2011/02/26 16:44:24
Komentarze
Gość: ereglo, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/02/26 09:05:50
Błagam, przestańcie już o tej "ułańskiej fantazji". To, co najpewniej zrobił Błasik, to jeszcze jeden dowód jego lizusostwa wobec Lecha Kaczyńskiego, na którym to lizusostwie zbudował całą swoją błyskawiczną karierę. A piloci Tu-154 (a także szczęsciarze, którym cudem udało się wylądować Jakiem, to ofiary systemu zupactwa wciąz panującego w WP, jak znajlepszych czasów komuny, gdzie dowódca może zgnoić podwładnego, za to, że nie wykonał jego polecenia, nawet jeśli to polecenie jest sprzeczne z regulaminem i zdrowym rozsądkiem.
-
2011/02/28 20:20:22
Możesz mieć rację z tą "fantazją".