Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Tęczowa paranoja

"Tęczowa Trybuna 2012 jest inicjatywą domagającą się zapewnienia bezpieczeństwa osobom homoseksualnym na trybunach stadionów piłkarskich podczas Euro 2012."
...
"Jako pierwszy w Polsce gejowski fan-club polskiej reprezentacji narodowej piłki nożnej domagamy się od wszystkich organizatorów Euro 2012 stworzenia bezpiecznego sektora dla członków naszego fan-clubu."
...

"Nie chodzi nam o budowanie getta – chodzi nam o stworzenie miejsca w którym swobodnie będziemy mogli wyrażać swoje sportowe emocje. Wykopmy homofobię ze stadionów. Marzymy, żeby tęczowe trybuny na stałe wpisały się w krajobraz polskiego kibicowania zmieniając tym samym jego dotychczasowy fatalny wizerunek."


Powyższe cytaty znajdziemy na stronce, o której dowiedziałem się z wczorajszych Wiadomości. Uwierzcie, że nawet mojej żonie otwarły się oczy szeroko ze zdumienia.


O co chodzi ? Pojawiła się inicjatywa środowiska gejów aby na stadionach budowanych na euro 2012 tworzyć specjalne trybuny na których w spokoju i bez użerania się z homofobami (czyli jakieś 99% kibiców) mogli się owi homo-kibice po obściskiwać po strzeleniu przez naszych gola :) Jedną z aluzji podanych w Wiadomościach , dość szeroko komentowaną na ichnim forum był zarzut jakoby inicjatywa pojawiła się jedynie po to by zabezpieczyć homo-kibicom dostęp do biletów. Jak powszechnie wiadomo bilet na euro to towar co najmniej deficytowy.


Osobiście uważam to za bzdurę a inicjatywa mnie co najwyżej bawi. Zastanawiam się już nad trybuną dla właścicieli pudli ( tak nie lubianych przez inne rasy) a także sektor dla konsumentów czosnku - przecież ten odrażający zapach z ust podczas śpiewania hymnu narodowego może mieć skutki podobne do odśpiewania naszej pieśni w Korei przez nie zapomnianą ( dzięki pudelkowi nomen omen) Edytkę.

Żądam także osobnej trybuny dla fanatyków i wielbicieli PiS. Sektor dla nich powinien zawierać  solidne zabezpieczenia w postaci klatki i bezwarunkowo posiadać krzyż po lewej stronie drzwi wejściowych.


Właściciele stadionów budowanych pod imprezkę zwaną euro2012 mają szanse zarobić dodatkowe pieniądze na wyprzedaży gruntów pod odpowiednie sektory zainteresowanych grup społecznych. Niech polskie stadiony wypełnią się gejami i lesbijkami ( piękniejszą część homo-mniejszości można by po podglądać z posłem Węgrzynem) , niech stadionowe trybuny będą pełne sektorów wybranych grup zawodowych i akademickich.

 

 

wtorek, 22 lutego 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Tęcza na bursztynie z Moje miasto Gdańsk
Jak najprościej zdobyć bilety na mecze EURO 2012? Może poczuć się dyskryminowaną mniejszością i wystąpić dla siebie o wydzielenie specjalnej trybuny na stadionie? Tak przynajmniej uważają działacze grupy Tęczowa Trybuna , którzy domagają się od miast ... »
Wysłany 2011/02/22 17:20:47
Komentarze
2011/02/22 07:44:36
Tytuł Twojej notki dobrze odzwierciedla sytuację. Wydawać by się mogło, że życie seksualne nie powinno mieć najmniejszego wpływu na spsoób kibicowania, a jednak. Wyobraź sobie jaka byłbay awantura, gdyby np. w kinach wydzielono kilka rzędów z przeznaczeniem "tylko dla gejów". Czy nie byloby od razu kosmicznej awantury o dyskryminację?
Gdańsk już oficjalnie odpowiedział. Odmownie.