Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Ruch Autonomii Posmoleńskiej

"Był zawsze trochę z boku. Na bakier trochę był." - śpiewał Muniek z zespołem T.Love swego czasu. Obserwując już  20 lat z hakiem środowisko skrajnie prawicowe i Jarosława Kaczyńskiego mogę śmiało stwierdzić , że pasuje to do Prezesa jak ulał. Zawsze z boku , nigdy w centrum uwagi. To musi boleć  człowieka, który politykiem chciałby być, a nie jest w stanie z prostego powodu: nie posiada do tego predyspozycji.

Jest człowiekiem, który łatwo daje się manipulować, łatwo wyprowadzić go z równowagi. Czy jest patriotą? Nie ośmielił bym się zanegować jego patriotyzmu. Byłoby to zbyt daleko idące nadużycie. Jarosław Kaczyński ma jednak wizję Polski, która jest zagrożeniem dla wolności i społeczeństwa obywatelskiego. Jego wizja jest zagrożeniem dla demokracji i państwa zdecentralizowanego. To wizja państwa opiekuńczego, w którym o wszystkim decyduje układ centralny, a najlepiej jego procesor czyli Prezes.

Prezes PiS prowadzi swoją partię tak by była zawsze z boku. Nie ma zamiaru uczestniczyć w obchodach rocznicy katastrofy prezydenckiego Tu-154. PiS organizuje sobie własne uroczystości. Nie ma zamiaru brać udziału w debatach ważnych dla Polski. PiS organizuje sobie własne debaty , we własnych mediach i dla własnych dziennikarzy. Nie ma zamiaru wierzyć oficjalnym śledczym w sprawie katastrofy. PiS organizuje własne śledztwa niezależne i to im Prezes ufa. Prezes nie ufa dziennikarzom i publicystom, których myśl nie jest równoległa do linii partii. PiS ma swoich dziennikarzy , swoich twórców filmowych i to oni tworzą sprawiedliwe filmy i publicystykę.

PiS w ten sposób tworzy autonomię. Prezes ma separatystyczne zapędy w tworzeniu nowego państwa. Państwa posmoleńskiego. Państwa Prawa i Sprawiedliwości czyli specyficznej Niezależnej Republiki Polskiej. Czy PiS ma zamiar stworzyć na wzór śląskiego RAŚu Ruch Autonomii Posmoleńskiej ? Czy PiS ma ochotę oderwać się od Macierzy ? Pewnie tak bo nie jest w stanie zmienić naszego kraju na swój chory szablon. Dajmy więc im szansę. Może znajdzie się region, w którym można by stworzyć zalążek takiego Pislandu. Miejsca w którym Prezes z partią stworzą sobie wymarzony niezależny od wszystkiego wokół Dom. Ja nie miałbym nic przeciw tylko gdzie i kto się zgodzi na takie sąsiedztwo ?

środa, 06 kwietnia 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Alternatywna wizja państwa z To mój kraj.
I po co była nam ta demokracja? Nie prościej było ustalić, że rządzi ta partia, która zajmie większy kawałek chodnika np. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie? O tym, że PiS ma tylko chwilową przerwę w rządzeniu Jarosław Kaczyński mówił już dawno. ... »
Wysłany 2011/04/12 14:47:32
Komentarze
Gość: ikka133, *.ssp.dialog.net.pl
2011/04/07 05:32:54
Świetna obserwacja. Tyle, że to nie o autonomię, ani nawet separację chodzi. Wyobrażenia prezesa o Polsce to jakiś inny model ojczyzny. Alternatywna rzeczywistość. Cóż, zawsze byli jacyś myślący inaczej.
Pomyślności
-
2011/04/07 11:25:36
Wreszcie chyba zrozumiałem, kto to jest Polak skorygowany.
-
2011/04/07 13:35:33
Ta inicjatywa pokrywa się w jakiś sposób z moją, z którą wystąpiłem po wyborach (chyba do Parlamentu Europejskiego). Wtedy w Świat poszła informacja, że gmina Godziszów (woj. lubelskie) głosowała w prawie 100% na PiS. Wtedy stwierdziłem, że nie byłoby głupie oddać prezesowi we władanie autonomiczną gminę Godziszów, skoro tak się wszystkim prezes podoba. Jest jeszcze coś, co sprawia, że gmina stanowić może odzwierciedlenie osobowości prezesa: gdy wlazłem na stronę gminy po tamtych wyborach, licznik pokazywał nieco ponad tysiąc wejść w ogóle. Sam wiesz, co to znaczy, prowadzisz nie pierwszy blog :-))) Zainteresowanie społeczności skupia się bardziej na przekazach ustnych, niż mediach takich, jak internet. Do dziś nazbierali nieco ponad 187 tysięcy wejść, a największy ruch mieli, gdy okazało się, że to u nich PiS zdobyło największe poparcie. Wracając do pomysłu: Niech oni tam sobie rządzą, niech w każdym sołectwie stoi mauzoleum Lecha Kaczyńskiego z relikwią- fragmentem Tu154, niech będzie muzeum IV Rzeczpospolitej, niech się obraża na resztę nieprawdziwych Polaków, niech sobie zrobią cło na rogatkach, niech orzą sochą, niech żną sierpami, niech będzie dziesięcina i trójpolówka, niech będzie po prezesowsku, czapki z głów przed księdzem dobrodziejem i prezesem PiS, ale niech oni gospodarzą tam... i niech przygarną Rydzyka.
-
2011/04/07 17:53:15
Amen :)
-
2011/04/08 00:51:10
Ament! ;-)
-
Gość: lecher, *.dynamic.mm.pl
2011/04/09 07:15:11
Wystarczy jeszcze odebrać im finansowanie partyjki z budżetu, niech sami na siebie zarobią.
-
2011/04/11 15:40:10
ja jestem w stanie zrozumiec prezesa i to, ze istnieje pewna grupa osob, ktora mysli mitami, legendami i szablonami. Zderzenie z twarda rzeczywistoscia dla tych ludzi okazalo sie bolesne. Duza czesc z nich przedtem ratowala sie wiara w Gierka, komunistyczne idealy, teraz tez poszukuja i mysla, ze Polska potrzebuje takich niezlomnych patriotow, pielgrzymek katynskich, cierpien i dyscyplinowania, czujnosci wobec tych scierw, co nam sikaja do mleka etc etc. Wiecej patriotyzmu a jak nam sie swiat zawali to znow bedziemy wolac: jeszcze wiecej patriotyzmu, bo to nasza recepta.
Niestety jednak i tu ten blog w sumie uderza w sedno rzeczy: chcesz sprawdzic sile nosna swojej ideologii i partii - musisz plug-in a nie zniszczyc wszystko i z braku laku cieszyc sie monopolem. Nota bene to nie Kaczor wymyslil ten caly mechanizm nosny, on tu juz przyszedl na gotowe. Moze istotnym momentem byl ten, gdy Tusk odrzucil "apel Leppera" a Jaroslaw przyjal i okazalo sie ze z dorbym skutkiem - znizajac sie do poziomu Samoobrony zlamal pewne tabu, ktore wtedy obowiazywalo. Od tej pory juz zawsze platal sie w swoje wlasne braki i niedobory: jutro musial na nowo rysowac nowy obraz swiata, aby zmazac wczorajszy wizerunek.
-
2011/04/11 15:46:05
Uwierz że ja tez jestem w stanie Prezesa zrozumieć. Mimo wad to polityk dość dobry (jak by to nie zabrzmiało)
Uwierzyć jedynie nie potrafię że w takich czasach jak dzisiaj istnieją jeszcze ludzie którzy się na takie proste , nacjonalistyczne , pseudopatriotyczne gadki nabierają. To jest straszne a nie to co robi sam Prezes bo on walczy o władzę i ja to rozumiem.
-
Gość: tomekw, *.dynamic.chello.pl
2011/04/14 23:00:30
Słuchajcie podpsiuje się całym sobą pod tym, powiem wam tak pokusiłem się na swoim blogu o swoją ocenę rocznicy smoleńskiej. Blog zawiesilem na jakis czas , bo brak czasu na dalsze pisanie:(. Odniosłem się do materiału Ewy Ewart Milczenie. Zaapelowałem, aby dać przeżywać rodzinom ofiar w spokoju tą tragedię. Odniosłem się do zmęczenia społeczeństwa tą tematyką, i udziłu mediów w tym wydarzeniu. Wziąłem w obronę rodziny ofiar i odniosłem się do wypowiedzi Jarosława i paru innych z PiS. I jaki efekt. Przeczytałem, iż obrażam uczucia ludzi i mogę iść do więzienia za to. Absurd goni Absurd. Wyraziłem swój pogląd, nie uwazam aby mógł kogoś rozsądnie myślącego obrazić. Ale cóź . Potwierdza to tylko powyższy temat blogu.
-
2011/04/16 12:54:36
Zapędy prezesa świadczą o tym, iż jest naprawdę kiepskim politykiem.
-
2011/04/16 14:18:51
Raczej nie tak kiepskim jakby się można było spodziewać. Przecież on przegrywa od 20 lat wszystko jak leci. Każdy inny polityk były już co najwyżej gwiazdą na jakimś blogu jak JKM. Jest podejrzanie skuteczny w tym co robi. To może świadczyć o tym że jest jedynie marionetką w rękach kogoś kto już na polityce zęby zjadł.