Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Pomóżmy Bohdanowi Smoleniowi !

"Jestem po dwóch udarach i nie mam już sił. Potrzebuję pomocy - mówi Bohdan Smoleń, znany aktor i satyryk. Fundacja którą prowadzi, nie ma pieniędzy na działalność i wkrótce może przestać istnieć. " - za gazeta.pl

Bohdan Smoleń - artysta , komik , satyryk twórca Fundacji Stworzenia znalazł się ostatnio w kłopotach tak zdrowotnych jak i finansowych. Jego Fundacja prowadzi hipoterapię dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym i z zespołem Downa. Na tą chwilę fundacja funkcjonuje z Jednego Procenta i to nie wystarczy na utrzymanie jej przy życiu. Jak mówi współpracownica Fundacji dla gazety:

"Poszukujemy inwestora strategicznego. Dobrego menedżera, który będzie miał pomysł na prowadzenie ośrodka oraz pieniądze na jego realizację. Przydałaby się też osoba do pozyskiwania funduszy unijnych"

Z pomocą moich blogów oraz możliwości publikowania w Dziennikarstwie Obywatelskim onet.pl chcę pomóc panu Smoleniowi chociaż w sposób jaki potrafię. Utworzyłem wydarzenie na FB , opublikuję ten wpis gdzie tylko będę mógł. Aby sprawa została odpowiednio w mediach nagłośniona takich osób musi być więcej. Już nie raz blogerzy i dziennikarze obywatelscy udowadniali że nie obce im są wartości społeczeństwa obywatelskiego. Mam nadzieję że każdy z nich postara się panu Bohdanowi pomóc. Z prostej przyczyny:

Są ludzie którym warto pomagać !

pozdrawiam i proszę o wsparcie inicjatywy tak na blogach jak i na FB jak i w każdym innym miejscu możliwym do nagłośnienia ważnej sprawy. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Blogi wspierające i nagłaśniające akcję:

 

Piotr Batura blogspot - klik

Dr.Woland onet.blog - klik

Kawa z odrobiną chili onet.blog - klik

Miras z Dziennikarstwa Obywatelskiego onet.pl - klik

Simplement Eliza onet.blog - klik

Patelnią i piórem bloog.pl - klik

Wiedźma blogspot - klik

Marzatela blox - klik


Dziękuję :)

sobota, 18 czerwca 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/06/18 16:27:40
Smutna jest to informacja, ale chciałbym z niej wyłowić coś użytecznego: jak każde przedsięwzięcie finansowe, fundacje wymagają sprawnego zarządzania, co podkreśla Smoleń, który zwraca uwagę na brak managera. Ten fragment dedykuję wszystkim tym, którzy nie doceniają ich roli, podczas gdy dla być albo nie być fundacji, jest ona rolą kluczową.
Zobaczymy, jaki będzie odzew, ale może właściwa osoba zobaczy gdzieś w sieci tę informację, zdecydowanie różniącą się od tysięcy zwykłych próśb o wsparcie, tu chodzi o sprawne zarządzanie i być może dzięki nagłośnieniu, znajdzie się ktoś przedsiębiorczy, dla kogo będzie to ciekawym wyzwaniem.
-
2011/06/18 18:36:18
Właśnie to mnie urzekło. Nie standardowe - dajcie mi kasę a prośba o wsparcie w wprowadzaniu działalności którą nie jest łatwo prowadzić.
-
Gość: speedylelek, *.aster.pl
2011/06/18 20:01:55
tacy ludzie jak Smoleń, Krzywonos, Dymna, czy setki innych ludzi są godni podziwu.
Ale świat stoi kasą.
I wcale manager nie pomoże, jak nie ma kasy.
Zresztą o polskich managerach mam jedno zdanie - MBA, i setka innych dyplomów - a w głowie siano.
Poza tym dobry manager nie pójdzie robić za 3 tysi do Smolenia.
Jemu jest potrzebny społeczników kilkoro.
Z głową na karku, dadzą radę.
Na pewno będę trzymał kciuki.
-
2011/06/19 19:51:12
@Speedy, korzystając, że się pojawiłeś, by zakończyć dywagację na temat obowiązku zgłoszenia popełnianianego przestępstwa, poczytaj sobie jakie są uwarunkowania, by obowiązek utrzymać w mocy (dotyczy tylko szczególnych rodzajów przestępstw, na to zwróć uwagę szczególną):
www.rp.pl/artykul/345787.html
-
Gość: miras57, *.aster.pl
2011/06/20 12:05:39
Pojęcia nie mam jak udało mi się dostać do Ciebie. Widać jednak Ktoś? Coś? czuwa. Jesteś chyba jedną z nielicznych osób, które NAPRAWDĘ coś robią dla innych. Zobaczyłam w DO na Onecie jak "wielkie" jest zainteresowanie Twoim dramatycznym artykułem. Wierzę jednak, że mimo wszystko ten drański świat nie do końca zbankrutował moralnie. Będzie dobrze ! WIERZĘ.
-
2011/06/20 13:31:11
nooo , a onet go nawet na głównej wiadomości powiesił. Mogłem dać tytuł : nowe majtki Jenifer Lopez - pewnie by był szał pał na stronie ... masakra lub po prostu jestem mało wiarygodny w tym co robię.
-
Gość: miras57, *.aster.pl
2011/06/20 13:58:09
Dla mnie jesteś WIELKI i nie zmienia to faktu, że majtki pani Renifer tudzież Angeliny miałyby większy popyt. Myślałam o daniu komentarza, ale to nic nie zmieni. Trzeba działać, a Ty to robisz. Wiesz co, napiszę zaraz artykuł na poruszony przez Ciebie temat. Co dwa artykuły to nie jeden. Pozdrawiam :)
-
Gość: miras57, *.aster.pl
2011/06/20 14:23:30
Dobra jest :))) Coś tam naskrobałam. Kto wie co będzie dalej? Tylko tak mogę coś zrobić dla akcji. Powodzenia :)))
-
2011/06/20 23:39:08
Dzięki :) ...i nawet podziałało troszkę ...
-
Gość: abstynent, *.polimex-mostostal.pl
2011/08/22 10:21:11
Panie S.....
Za wódke którą wypiłeś w życiu utrzymałbyś fundacje i siebie darmozjadzie.
Ludzie, nie dajcie się nabrać.
-
2011/08/22 11:48:20
Coś w tą nickową abstynencję nie wierzę po przeczytaniu powyższego tekstu.

BTW Miałem skasować bo chamskie ale zostawię bo w zasadzie sporo osób w tym kraju myśli podobnie - dzieciaki mówią w takich sytuacjach teraz słowo : "żal"
-
2011/08/22 15:17:19
IP sugeruje, że pan abstynent bierze wypłatę z Polimexu lub co gorsza z Mostostalu (ten jest w straszliwych tarapatach finansowych, wiem z pierwszej ręki) i nie przeszkadza mu to okradać firmy, symulując pracę. W takich sytuacjach zastanawiam się, czy choć raz w życiu nie powinienem zostać bezinteresownym konfidentem, bo właściwie wypadałoby mailem poinformować kierownictwo, czym się zajmują "umysłowi" w ich firmie. Na marginesie, czy w Mostostalu dalej jest zwyczaj okradania swojej firmy przez pracowników, poprzez wystawianie fałszywych faktur na absurdalne zakupy lub usługi??? Poszedł ktoś z tym do prokuratury, czy dalej się myziacie, panowie i panie???
-
Gość: abc, *.xdsl.centertel.pl
2012/02/23 23:32:18
Spróbuj na wykop.pl, tam taka akcja może zyskać większą popularność...
-
2012/02/24 09:50:47
Wątpię :) Wykop zalała ekipa, której Smoleń jest cierniem w dupie tak samo jak wielu innych artystów...

Mnie tam zakopują na bieżąco :)
-
Gość: Ashtar 84, *.cable.smsnet.pl
2012/03/03 03:15:00
Uwielbiam Smolenia ale co mnie obchodzą jego finansowe problemy ? Zresztą jakim trzeba być idiotą by mając za sobą tak olbrzymi artystyczny dorobek (a co za tym idzie i pieniądze) upaść tak nisko by żebrać od ludzi pieniądze ? I to na co ?! Na downa czy inne "warzywne" choroby :/.


Tak, sam jestem niepełnosprawnym i całe moje życie byłem, jestem i z pewnością będę traktowany przez potencjalnych pracodawców jak gówno. Najlepsze, że moja niepełnosprawność to pryszcz przy braku możliwości samodzielnej egzystencji z takim downem :/.
-
Gość: janek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/03/29 20:48:16
zgłoś pomoc naszemu premierowi on ma najwięcej kasy z PO ,chętnie pomaga!
-
Gość: gabi382, *.lodz.mm.pl
2013/09/16 22:33:22
Post był dodany dwa lata temu. Przeczytałam dopiero teraz :(. Czy akcja jakoś poskutkowała?
-
2013/09/17 11:46:50
@gabi

Raczej tak ponieważ fundacja działa ma chyba nawet stałego sponsora i organizuje sporo. Zapraszam na stronę fundacji. Szum medialny, który się zrobił także dzięki akcjom na blogach przynisł swój oczekiwany skutek.

Sam się zastanawiam gdzie się akcja z Facebooka wygooglowała tak dobrze po 2 latach :)
-
2014/12/24 08:24:45
Pododaje informację gdzie się da o tej informacji !