Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

"Projekt Polska" Sakiewicza - niezależna opinia :)

Tomasz Sakiewicz w swej przenikliwości obserwując Polskę ułożył projekt który ma wzbudzać  lęk. Lek w tej części społeczeństwa które z reguły żyje już w strachu. Strachu przed ogniem piekielnym , strachu przed nowym , strachu przed grzechem , strachu przed władzą a często w strachu przed wszystkim i wszystkimi. Jego Projekt Polska opisał tworzące się  państwo totalitarne w którym grupa po grupie terroryzowany jest cały naród i poddawany specyficznej polityce zastraszania.

Zastrasza więc Tusk w swym zwierzęcym pędzie do władzy absolutnej moherową armię dyrektora Rydzyka. Odbiera możliwości funkcjonowania medialnego magnata z pomocą wyroków sądowych skazujących go na kary za nielegalne zbiórki. Odbiera dotacje na proekologiczną działalność zakonnika. Tym samym chce zapewne zlikwidować całe środowiska działające ochoczo w wielkich medialnych i nie tylko przedsięwzięciach Dyrektora Rydzyka. Odbierając głos i pieniądz Tusk chce posiąść  władzę nad zlęknioną grupą patriotycznej i katolickiej moherowej "młodzieży". W domyśle jego wysłanniczka - doktor śmierć Mucha chce likwidować owe grupy doszczętnie zabierając im możliwość leczenia. Krótko pisząc - eutanazja na polityczne zlecenie.

Donald Tusk w swym tuskotyzmie idzie dalej. Kolejną grupą społeczną która stanęła na drodze Premiera jest w/g Tomasza Sakiewicza żelazny elektorat PO czyli przestępcy - tym razem przestępcy stadionowi - potocznie zwani kibole. Nie potrafię przeniknąć umysłu redaktora GP dlaczego określa tą grupę elektoratem Tuska i że :

"Uderzenie w swój żelazny elektorat pachnie czystym szaleństwem"

Czystym szaleństwem jest dla mnie określenie wojujących gówniarzy do których sam kiedyś należałem i to dość aktywnie polityczną siłą która może być czyimś żelaznym elektoratem. Ostatnie działania raczej wskazują że te kilka tysięcy ludzi z chęcią by zagospodarował PiS w ramach przekonywania do siebie młodzieży. Pozostawmy więc zawiłości umysły redaktora Sakiewicza w tym temacie i spójrzmy raczej chłodnym okiem na wojnę Tusk - kibole. Czy jest coś takiego w ogóle ? Pozorna wojna rozpoczęła się od artykułów GW na  temat kibiców Legii i od tego się wszystko zaczęło. Faszyzujące odłamy skinheadów które chętnie podpinają się pod agresywne grupki piłkarskich kibiców postanowiły działania GW wykorzystać do swojej prywatnej walki z Adamem Michnikiem czyli Złem Najwyższym. Rozpoczęto szechteriadę mającą na celu rozpętanie nienawiści do tego człowieka i idei którą reprezentuje. Premier Tusk jedynie zareagował na ewidentne łamanie prawa przez kibiców-zadymiarzy i jak każdy rządzący zareagował. Można mieć różne zdanie na temat tej reakcji i pomysłu pacyfikacji kiboli z pomocą zamykania stadionów ale określanie tego  totalitarnym działaniem pragnącego mścić się za krytykę jego rządu Premiera jest nadużyciem jak stąd na księżyc. Tylko totalnie wyprostowany na pseudopatriotycznych wiecach umysł może to ogarnąć i przyswoić jako prawdę. Normalny człowiek słucha , czyta i zastanawia się czemu się próbuje zrobić z niego idiotę.

To nie koniec. Premier Tusk w imię prawa próbuje zakneblować tak Wolne i Niezależne miejsce jaką jest Sieć. Internet pełen jest pułapek i właśnie w taką pułapkę wpadł redaktor naczelny GP. Unika co prawda nazwania grupy po imieniu i jedynie zaznacza że chodzi o niesprecyzowanych internautów. Jednak po działaniach portalu niezależna.pl , Gazety Polskiej i ludzi z nimi związanymi możemy spokojnie stwierdzić , że chodzi o prześmiewczą ponoć  stronkę pana Frycza  w której to gromadzone są/były materiały szkalujące Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Do którego domu nad ranem wpadło ABW - zupełnie bezsensu - tak na marginesie. Dzięki idiotycznej decyzji zrobiono reklamę słabowitemu blogerowi działającemu na prostej zasadzie skopiuj - wklej i dodaj link. Jeżeli GP uważa pana Frycza za przedstawiciela Internautów i jego kłopoty są podstawą do snucia teorii próby opanowania kolejnej grupy społecznej przez krwiożerczego polityka z Kaszub to ja mogę śmiało uważać GP za medium co najmniej naiwne.

Pojawiają się w Projekcie także SKOKI - o których można mieć różne zdanie ale warto prześwietlić ich działalność z uwagi na to że działają na zupełnie innych przepisach i regulacjach niż banki a działają jak ... banki. Coś tu nie halo więc wszelkie działania mające na celu wyjaśnienie lub uregulowanie prawidłowe tej działalności nie jest działaniem totalitarnym a wręcz przeciwnie. Oprócz spółdzielni finansowych kolejną grupą molestowaną przez rządy liberałów są związki zawodowe. Gdy spoglądam na działalność Solidarności , która z potrzebnego pracownikom związku zamieniła się w pewnym momencie Wolnej Polski w polityczną organizację Krzaklewskiego by koniec końców ewoluować w śniadkową bojówkę Kaczyńskiego to nie dziwię się , że podejmowane są próby nie ograniczenia jak to pisze Tomasz Sakiewicz a urealnienia przepisów na bazie których związki mają działać. W normalnym kraju związek broni pracowników i ocenia powstałe regulacje tychże pracowników dotyczące a nie broni własnych działaczy i ich działalności około związkowej.

Diagnoza którą zaprezentował Tomasz Sakiewicz jest prosta. Wszystko zmierza ku temu by powtórzyć historyczne zniewolenie przez przybyszów ze Wschodu. Zastanawiam się tylko czy miał redaktor na myśli żądnych polskiej krwi bestii rosyjskich czy nadchodzący odważnym krokiem do UE naród turecki. Koniec końców i jedni i drudzy tu byli i jednych i drugich my w swoim czasie pogonili :) Polityka strachu stała się trendy. PO straszy nas PiSem jako partią której działalność może spowodować znaczne ograniczanie naszej wolności a naczelny Tomasz straszy nas PO i Tuskiem którzy to ponoć już czynią. Zaciemnienie jak nazywam takie przedstawienie sprawy jest aż nadto widoczne. Każdy kto obserwuje ten kraj od 89 roku wie dobrze gdzie roją się w głowach totalitarne idee , które już raz próbowano realizować. Projekt Polska w/g Sakiewicza tego obrazu tym obserwatorom nie zaciemni. Próżny trud Wroga Ludu :)

BTW -  kto ten przydomek wymyślił ?!


piątek, 24 czerwca 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/06/25 00:00:47
I pomyśleć, że ten pan ma taki miły uśmiech i przyjazne oblicze. No poza chwilami, gdy sieje podejrzliwość i teorie spiskowe.
-
2011/06/25 00:05:16
Znalazł niszę dla siebie i ją świetnie wykorzystuje. "Wróg Ludu" - chyba samozwańczy bo znam jednego znienawidzonego wroga ludu wśród dziennikarzy i panu Tomaszowi jeszcze daleko do jego świetności.
-
Gość: miras57, *.aster.pl
2011/06/25 14:20:21
Drogi nocri napisałam u Missjonash o "czwartej" władzy - najgroźniejszej, a że pan Sakiewicz ma oględnie mówiąc bardzo wąskie horyzonty myślenia, to też jest groźne, bo dla niektórych owe horyzonty mogą być mottem, a to już nie jest śmieszne. Pozdrawiam :)
-
Gość: Zbyniek, *.master.pl
2011/06/25 14:28:38
Sakiewicz może pisać co mu się rzewnie podoba jak podały wczorajsze portale ludzie prezesa zastanawiają się czy nie uruchomić tygodnika PiS bo Sakiewiczowi i jego Gazopolowi już prezes nie wierzy.
Sakiewicz robiąc z siebie i ze swego szmatławca pisowskich błaznów zapomniał że prezes wazeliniarzami się brzydzi natomiast kocha duże ilości wazeliny.
Sakiewicz włażąc prezesowi w odbyt podobnież za mało jej jeszcze używał co przyniosło bóle hemoroidów u prezesa stąd ta reakcja na Sakiewicza
-
2011/06/25 15:04:46
@Miras

Ja go nawet lubię i oglądam na niezależnej.tv jego wywiady. Jest profesjonalistą w tym co robi - jednak nigdy nie dorośnie do bycia takim Michnikiem tego środowiska.

@Zbyniek

Mocne. Wiesz ja jednak uważam że to nie Sakiewicz wazelinuje Jarka ale na odwrót. PiS jest tylko nosicielem wirusa. Prędzej czy później skończą jak np LPR. Te teksty o gazecie PiS :) ...nie realne , choć ciekawe by to było gdyby się za to zabrał Kurski :D
-
Gość: Zbyniek, *.master.pl
2011/06/25 16:54:12
Jest super analiza Azraela dlaczego Sakiewicz przestał się podobać prezesowi i jego otoczeniu warto poczytać
-
2011/06/25 20:54:02
Dzięki , zajrzę ...