Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

"Brutalna manipulacja" faktami

"Z niepokojem obserwujemy nasiloną w ostatnim czasie, w rozmaitych mediach, nagonkę na Radio Maryja, a szczególnie drastyczne, masowe działania wywołane brutalną prowokacją, jakiej dopuścili się dziennikarze stacji Polsat " - za niezależna.pl

Kolejny wpis z cyklu "My informujemy oni kłamią".

Miałem nie pisać o incydencie jasnogórskim ale z niepokojem zauważyłem że media publikują w tej sprawie jedynie wyrywkowy filmik który oglądając można odnieść wrażenie że tam się rzeczywiście nic nie stało. Ważne jednak by w ramach rzetelności dziennikarskiej było cokolwiek zaprezentowane z tego o czym się pisze jeśli istnieje taka możliwość. Tym wpisem chcę pomóc wypełnić  obietnicę z głównego banera portalu niezelażna.pl i spowodować że rzeczywiście będą informować w pełnym tego słowa znaczeniu. Portal co prawda w dość cwaniacki sposób nie odnosi się do informacji które podaje (opublikowali jedynie wpis blogera i owo oświadczenie Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich) jednak nie zmienia to faktu że manipulacja czytelnikiem zapewne się uda skoro żadne medium oprócz znienawidzonej gazety.pl nie prezentuje pełnego zapisu filmu. Łatwo więc ludziom wmawiać bzdury do potęgi.

Tak więc dziennikarze Polsatu znaleźli się na imprezie jasnogórskiej chcąc przekazać informację. Nie dostali akredytacji więc miejsce w szeregu medialnym się dal nich nie znalazło i musieli ustawić się w pewnej odległości. Jednak po słowach ojca Rydzyka że media nieakredytowane filmują spotkanie sytuacja się zaogniła co widać dokładnie na prezentowanym filmie. Czy film pokazuje że...

"...zgromadzeni pielgrzymi nie zaatakowali dziennikarzy, zażądali natomiast okazania akredytacji, a wobec faktu, iż ci jej nie posiadali, pielgrzymi poprosili ekipę Polsatu o opuszczenie miejsca modlitwy, czego dziennikarze nie uczynili. Wywiązała się szarpanina, którą dziennikarze, wbrew relacjom świadków, przedstawili jako atak „agresywnych zwolenników Radia Maryja” na „pokojowo nastawionych” dziennikarzy."

...oceńcie sami.

Ten film pokazuje także bezsprzecznie że ów agresywny pan został kopnięty przez kamerzystę więc tym bardziej powinien być zaprezentowany przez portal jako dowód na agresję dziennikarzy Polsatu. Osobiście mogę dodać że w takiej sytuacji ów kamerzysta zachował się i tak spokojnie bo przypuszczam że gdybym to ja znalazł się w takiej sytuacji to na "przyjacielskim" kopie w d**** by sie nie skończyło :D

To środowisko nie pierwszy raz udowadnia że z religijnością i związanym z nim spokojem ducha ma nie wiele wspólnego. Tak więc "Brutalna prowokacja Polsatu" jest tak na prawdę ciągiem dalszym "Brutalnej manipulacji" niezależnych mediów. W podobnym tonie pojawiały się także artykuły w Naszym Dzienniku.

 

BTW - no i niech mi ktoś powie czy miejsce takie jak to gdzie byli dziennikarze jest miejscem publicznym czy prywatnym ? I czy dziennikarze mogli stamtąd filmować wydarzenie czy nie mogli ?

poniedziałek, 18 lipca 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/07/18 21:35:17
Każdy, kto zwala winę na to, że został sprowokowany, powinien się udać na kozetkę psychologa, skoro nie radzi sobie z agresją. Nie mam pojęcia dokąd sięga teren, na którym wymagana jest akredytacja, ale z całą pewnością byle Kowalski nie może się domagać jej okazania, trzeba być osobą uprawnioną. Tym bardziej byle Kowalski nie jest uprawniony do agresji (ani słownej, ani fizycznej). Przez akt agresji uznajemy także atak na mienie. Jeśli ktokolwiek uznał, że ekipa Polsat działa bezprawnie, powinien wezwać odpowiednie siły porządkowe. Raper Peja przekonał się, co się dzieje i jakie są prawne konsekwencje, gdy próbuje się do tego celu użyć zgromadzonego tłumu. Jest jeszcze jedna bardzo istotna rzecz, której wcale się tu nie porusza. Rydzyk podjudzając zgromadzonych przeciw ekipom telewizyjnym, naraził ekipę Polsat na lincz. Kto stwarza zagrożenie zdrowia lub życia, podlega karze......etc..
-
2011/07/18 21:49:38
Rydzyk podjudzając zgromadzonych przeciw ekipom telewizyjnym, naraził ekipę Polsat na lincz. Kto stwarza zagrożenie zdrowia lub życia, podlega karze......etc..

...to byłby numer.
-
2011/07/18 22:01:30
Numer- nie numer, ale nie pierwszy raz moherowe autorytety próbują bezprawnych rozwiązań siłowych używając tłumów, stwarzając zagrożenie zdrowia i życia. Próba sforsowania barierek wokół Pałacu Namiestnikowskiego, czyli otwarcia drogi zgromadzonemu tłumowi na siedzibę Prezydenta RP też stanowiła zagrożenie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa chociażby ochrony, czy tłumu, który mógł próbować się przeciskać przez wąskie gardło. I zdają się w ogóle nie brać pod uwagę tego, że tłumu w ruchu nie da się opanować w sekundę, choćby przez jego bezwładność.
-
2011/07/19 07:03:58
Niesmaczne i przerażające...
Czyja właściwie jest Jasna Góra? Można ją sobie wynająć na miting? I czyim ojcem jest Rydzyk? Czy na pewno jeszcze katolickim? I skąd w tych ludziach tyle nienawiści?
Tak sobie myślę, że najlepszą odpowiedzią mediów byłby całkowity bojkot tej sekty, a jednocześnie zaprzestanie faworyzowania finansowego przez państwo rydzykowych instytucji. Al Capone też wyłożył się dopiero na podatkach.
-
Gość: Piotr Opolski, *.punkt.opole.pl
2011/07/19 21:49:27
................a popatrzcie na to z trochę inne strony. Gdyby na Jasna Górę w dniach pielgrzymki bluźnierców nie pojechała żadna ekipa ?????. Po kiego tam jechał POLSAT ?? ano po to aby w wieczornych wiadomościach i licznych powtórkach epatować róznymi sensacyjnymi zdarzeniami i jeżeli jeszcze ktoś od nich dostał w ucho to bardzo fajnie, jest nad czym sie użalać i robic newsy. Stacje TV powinny olać rydzykowych moherów i nie do nich jeździc tak jakbyśmy my polacy byli spragnieni wiadomości otych ludziach jak kania dżdżu !!!. Ostracyzm - to jedyny sposób !!!!.
Pozdrawiam
-
2011/07/19 22:41:37
Zgadzam się, że ostracyzm byłby dobrą bronią, zarówno przeciw Rydzykowi, jak i przeciw miesięcznicom na Krakowskim Przedmieściu. Jednak warunkiem koniecznym ostracyzmu, jest stosowanie go przez wszystkich. Tacy krajowi zadymiarze są wygodni dla mediów, bo reportaż wiele nie kosztuje, wszystko na miejscu, temat wywołuje burzę, czego najlepszym dowodem jesteśmy my. Niełatwo przekonać największe media do wspólnego bojkotu.
-
2011/07/19 23:06:05
@Woland i Piotr i Avianca

Bez szans , zbyt dużo ciekawych newsów się tam kręci by to odpuścić. Jednak macie rację.

BTW dostałem ban u Sakiewicza za 3 komenty :D .. jaka lama :)
-
Gość: dziadek, *.80.radiotel.com.pl
2011/07/19 23:56:05
Taki ban to jak Medal Za Odwagę ;-) . Gratulacje.