Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Katastrofa TU-154 w Smoleńsku - sensacje (?) Klicha

14 12 2011 zebrał się Zespół Parlamentarny d/s zbadania przyczyn katastrofy nad Smoleńskiem. Wyboldowałem "nad" bo według Antoniego Macierewicza do katastrofy doszło nad a nie w Smoleńsku. Na komisji tej w obecności części rodzin ofiar , agenta na emeryturze Tomka oraz Prezesa Jarosława Kaczyńskiego , dziennikarka śledcza  Anita Gargas i jej naczelny Tomasz Sakiewicz zaprezentowali sensacyjne taśmy , na których nagrano rozmowę Edmunda Klicha z ministrem Klichem.


Jeżeli powyższy film dostępny także na VOD niezależnej.pl zawiera najważniejsze fragmenty tych nagrań to ja się pytam jaka tam jest sensacja ? Jedynym sensacyjnym materiałem jest dla mnie rekonstrukcja ostatnich sekund lotu TU-154 zaprezentowana przez Antoniego Macierewicza. Rekonstrukcja o tyle sensacyjna , że zmienia  całkowicie rzeczywistość tego co stało się nad laskiem smoleńskim. Mniejsza o teorię, z której wynika, że drzewa w Smoleńsku nie stanowiły jakichkolwiek przeszkód dla skrzydła samolotu Prezydenta ponieważ nie miały z nim kontaktu. Bardziej dziś interesuje mnie twierdzenie zebranych na komisji osób iż minister Klich próbował nakłaniać naszego akredytowanego przy komisji Anodiny do nie lansowania tezy o całkowitej winie Rosjan jaką  Edmund Klich umieścił w pierwszym meldunku. Z tego co ja słyszę i widzę na prezentacji minister Klich stara się potwierdzić u źródła tezy z meldunku. Nie dziwi mnie to i nie zdziwi chyba nikogo kto ma jakie takie pojęcie o stosunkach międzynarodowych. Gdyby w takim momencie ze strony polskiej padło na podstawie rozmowy Klicha z meteorologiem oskarżenie strony Rosyjskiej o winie za katastrofę to jestem prawie pewny tego, że Polacy mogliby co najwyżej poczytać raport Anodiny w internecie nie mając nawet okazji się do niego w jakikolwiek sposób odnieść na arenie międzynarodowej. Wszelkie uwagi strony polskiej były by ignorowane a dowody trafiły by do Polski w 2210 roku.

Oskarżenie - bo tak by uznano meldunek akredytowanego polskiego powstał na bazie słów meteorologa , który nawet nie miał pewności, że procedury , które obowiązują w takich przypadkach w Polsce , mają swoje odzwierciedlenie po stronie rosyjskiej. Dlaczego więc członkowie Zespołu dziwią się reakcją ministra rządu polskiego ? Na prawdę nie wiem. Świadczyć to może jedynie o rozsądku przedstawiciela władzy , który nie ma zamiaru strzelać z grubej rury , która tak na prawdę jest wypełniona co najwyżej wilgotnymi kapiszonami. Z całej zaprezentowanej rozmowy nie wynika, że ktokolwiek z tam obecnych ma jakiekolwiek wątpliwości w tym temacie. Sam Edmund Klich stwierdza, że faktycznie taki wniosek na takim etapie i na podstawie takich materiałów  jest co najmniej przedwczesny. Pytanie zasadne jest postawić w momencie gdy dowiadujemy się, że Edmund Klich z prac komisji usunął owego meteorologa.  Dlaczego tak się stało ? Według samego Klicha:

"Jeśli ktoś jest doradcą, nie może zarazem zgodnie z załącznikiem 13 (do konwencji chicagowskiej – przyp. red.) współpracować z prokuraturą " - za niezalezna.pl

Jeśli tak w konwencji chicagowskiej jest w rzeczywistości to nie dziwi mnie, że strona Rosyjska po dotarciu zapewne do informacji rozpatrywanych nie dawno przez Zespół Macierewicza postanowiła pozbyć się Milanowskiego z prac badawczych. Jakoś mnie to nie dziwi. Identycznie zareagował by pan Macierewicz gdyby chodziło o rosyjskiego eksperta w sprawie badania katastrofy samolotu premiera Putina  w Polsce gdyby się taki zdążył. NA BANK. Rosjanie wykorzystali przepis i tyle. Interpretacja tego zdarzenia przedstawiona nam przez Zespół jest co najmniej dziecinna i ma na celu  jedynie wywołanie sensacji bez pokrycia w faktach.

Cała główna teza akcji GP , Zespołu Antoniego Macierewicza ma na celu ukazanie nam jedynie, że winę za katastrofę w smoleńskim lasku ponosi strona rosyjska. Antoni Macierewicz wyraźnie ukazuje to gdy na koniec materiału opisuje rozmowę w wieży: kierownik lotów błaga centralę rosyjską o odesłanie samolotu na Wnukowo. Centrala nie godzi się i nakazuje (wg Jarosława Kaczyńskiego potwierdzone przez Macierewicza) lądowanie samolotu.  Nakazanie lądowanie - to jest teza udowadniana nam na wszelkie możliwe sposoby przez ludzi nie chcących się pogodzić z faktem, że do katastrofy w lasku smoleńskim doprowadziło najzwyklejsze ale tragiczne w skutkach nie przestrzeganie procedur. Nie przestrzeganie procedur już w Warszawie , nie przestrzeganie procedur nad smoleńskim laskiem i zapewne nie przestrzeganie procedur w wieży na smoleńskim lotnisku. JEDNAK TAM NIKT NIKOMU LĄDOWAĆ NIE KAZAŁ.


BTW trzy pytania do pana Antoniego Macierewicza:

1. czy nakazaniem lądowania jest zezwoleniem na osiągnięcie 100 metrów i podjęcie decyzji ? Szybkiej decyzji ?

2. czy w związku z powyższym pytaniem , polscy piloci po osiągnięciu rzeczonych 100 metrów rozpoczęli odejście czy też kontynuowali podejście, a na odejście zdecydowali się dobrych kilkanaście sekund później gdy , już jak się okazało, było za późno ? ...i czy owe schodzenie mieli nakazane przez Rosjan ?

3. czy w związku z powyższymi pytaniami samolot śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego rozbiłby się w smoleńskim lesie gdyby zgodnie z tym co NAKAZALI Rosjanie po osiągnięciu 100 metrów odszedł na drugi krąg ?

 

100 metrów ? Nie widzisz ziemi ? Uciekasz !  ...i wszyscy żyją ...

 

sobota, 17 grudnia 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Szaleństwo Antka z Słuchać, a nie tylko słyszeć
Na nic się nie zda odwlekanie lektury o najbardziej bestialskiej postaci jaką był krwawy karzeł czyli Nikołaj Iwanowicz Jeżow żelazna pięść Stalina . Trzeba będzie się za to wreszcie wziąć, ale póki co tyle się dzieje, że jeszcze minutę zostawię ... »
Wysłany 2011/12/19 19:38:14
Komentarze
Gość: Luciano, *.spfdma.east.verizon.net
2011/12/17 23:46:03
Nagminne powtarza sie pytanie, dlaczego lotnisko nie zostalo zamkniete?
Informacje na ten temat znalazlem na stronie lotniczej, (lotnictwo net.pl) podana przez Pana JackaB.

Motyw zamknięcia lub niezamknięcia lotniska jest odgrzewany tak często, że w końcu zadałem sobie trud, aby poszukać wyjaśnienia problemu w oparciu o miejscowe (tj. rosyjskie) przepisy. Niezależnie od przynależności statku powietrznego (wojskowy czy cywilny) i lotniska lądowania (jest czy nie jest w wykazie), trudno mi sobie wyobrazić, żeby rosyjski kontroler (kierownik lotów, jak zwał tak zwał, osoba z wieży), samodzielnie, czy też po naradzie z przełożonymi (sławetne: decyzję podejmowała Moskwa) potraktował inostranca z Polski inaczej, niż według przepisów wydanych na podstawie konwencji chicagowskiej, czyli wg AIP Rosja. A tam jak wół stoi napisane, co następuje:
(W jezyku rosyjskim nie zawsze dobrze wychodzi wiec skasowalem : Luciano)

Obok to samo po angielsku:
pilots-in-command of foreign aircraft operating in Russia, shall make a decision on the possibility of taking-off from the aerodrome, and of landing at destination aerodrome on their own, assuming full responsibility for the decison taken.

W tłumaczeniu na polski znaczy to:
Dowódcy zagranicznych statków powietrznych, wykonujących loty do Rosji, podejmują samodzielną decyzję o możliwości startu z lotniska i lądowania na lotnisku docelowym, z wzięciem na siebie pełnej odpowiedzialności za podjętą decyzję.
źródło:
www.aeronavt.com/AIP/aip.html
www.aeronavt.com/AIP/ad/ad1/ad1-1.pdf
AD 1-1 art. 1 pkt c

Dla mnie temat jest wyczerpany. W warunkach poniżej minimum pogodowego swój wojskowy samolot wieża potraktowałaby po wojskowemu, tzn. wydając w zwięzłych żołnierskich słowach polecenie odejścia na zapas. I załoga wykonałaby to polecenie bez szemrania. Obcemu samolotowi, lecącemu na podstawie extra wydanej zgody dyplomatycznej, można było co najwyżej grzecznie coś poradzić.

-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/18 01:57:47
S-PO-jrzałem na ten salonowy bełkocik na temat Smoleńska, a PO-tem skierowałem się za PO-radą tutaj, gdyż u cenzora Janke nigdy z zasady nie PO-gardłuję, a tego autorka jeszcze nie PO-próbowałem, więc ryzyk-fizyk! Piszecie towarzyszu jakiś tam w rodzaju wicie-rozumicie a la Szmaciak (pewnie pamiętacie te określenia z lat 80. ub. w. - nadal jak najbardziej aktualne!), że nie od-PO-wiada wam termin "katastrofa NAD Smoleńskiem" - i tutaj (o dziwo!) zgadzam się z wami całkowicie. Wicie-rozumicie... Pewnie zaraz PO-pytacie: dlaczego?! Ano dlatego, że:

1. Żadnej katastrofy (ani nawet zamachu) w Smoleńsku nie było! Ani w północnym, ani w południowym, wschodnim czy zachodnim!

2. Zamach był zupełnie gdzie indziej! Gdzie? Pewnie jeszcze nie wiecie (albo udajecie), bo są rozmaite manipulacje w temacie. I dlatego to można towarzyszu dalej sobie PO-manipulować do woli, ku uciesze gawiedzi medialnej.

3. Pierwsze wskazówki znalazłem już parę dni PO tym zamachu w materiałach na str. zamach.eu/

4. A ostatnie w komentarzach, np. tym (pewnie to znacie, lecz na pewno nie rozumicie-wicie):
To nie katastrofa, to zamach terorystyczny
Samolot prezydencki został porwany i wylądował na zupełnie innym lotnisku. /Lipieck/. Do tego zamachu służby Rosji przygotowywali dostatecznie długo i przeprowadzili go w dogodnym miejscu i momencie. Dla tego celu oraz również dlatego, by na wszelki wypadek zabezpieczyć się przed działaniem NATO, przeprowadzili ćwiczenia wojsk lotniczych i straży pożarnej. W Smoleńsku przeprowadzili koszmarną inscenizację i zrzucili z helikopterów fragmenty starej Tutki na użytek pseudonaukowców i ekspertów z mózgami PO. W Smoleńsku nie przeprowadzano żadnej akcji ratunkowej, nie znaleziono ciał, nie było masywnych foteli, kokpitu, salonki, nie było pożaru, choć w zbiornikach było 15 ton paliwa. To, co obecnie leży na lotnisku, to bezużyteczny złom. Ciała, tylko niezbędne do identyfikacji, dowiezli z opóżnieniem, dlatego J. Kaczyński musiał zwolnić z dojazdem do Smoleńska. Obszar po inscenizacji został błyskawicznie wyczyszczony ze śladów. Mam wrażenie, że zamachowcom i ich poplecznikom zależy na kontynuowaniu dyskusji o katastrofie. Prawda jest w innym miejscu! Prawda zwycięży!!! MIEJSCE MORDERCÓW JEST PRZED SĄDEM!!!
Miś (nv), sob., 17/12/2011
na str. niezalezna.pl/20530-faktow-przybywa-politycy-po-umywaja-rece

Dlaczego wam o tym piszę, mając ciekawsze zajęcia niż PO-tłumaczenie tłukowi tego, czego i tak nigdy nie PO-jmie, bo ma w tym swój szmaciano-PO-paprany interesik? Ano z wrodzonej przekory i dla eksperymentu. Bo moskiewska "prawda" (w którą towarzyszu wierzycie od lat, jak w "nieśmiertelnego" Lenina) i tak się PO-rypie - jak "prawda" o Katyniu!
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2011/12/18 05:26:10
Komentarz do @Bardzostaryagent - takie sa skutki jak pacjenci mają dostęp do interenetu !!.
-
Gość: kocica, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/12/18 16:36:26
A już miałam pytać skąd to To(wicie-rozumicie)wypuścili.........Pozdrowienia MK
-
Gość: dziadek, *.81.radiotel.com.pl
2011/12/18 17:02:36
O Jezu, jaja se z dziadka robią?
Czytam ja to: dlaczegonienapalm.wordpress.com/ , ale dla rozweselenia starości, ale żeby tutaj takije pieriepłki?
-
2011/12/18 18:42:08
Po lewej stronie mam zakładkę "Znajdziesz mnie w sieci" w tej zakładce jest link do mojej ściany na Salonie24 ... tam sobie poczytajcie komentarze pod tym samym wpisem :) ...z racji tego że wpis wisiał na głównej prawie dzień jest co czytać :)
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/18 19:51:33
Zajrzałem tutaj (ale widzę, że taka sama Breżniewowska z rodowodu sieczka o "psychuszkach", jak w "Gównie Wybiórczym" czy "Trybunie Czarnego Ludu" towarzyszu PO-st-Szmaciak vel "nocri" wicie-rozumicie - towarzysze już inaczej w stetryczałych móżdżkach nie PO-trafią!), więc tylko zacytuję dzisiejszy salonowy w-PiS:

[nie przyjmuje całości, no to cdn.]
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/18 19:56:12
@Filipzkonopi - "Czy to pani pocięła tekst oryginalny?"

Wrzuciłam tylko fragment, bez żadnych cięć!

-154

: ""

GZT.RU , , , .


[cdn.]
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/18 20:02:18
Nie będzie już [cdn.] - jest blokada moich komentarzy [CENZURKA! JAK W PRL BIS!] - więc podaję tylko adres cytowanego w-PiS-u:

MARIE 0 6881 | 18.12.2011 12:43

No comment! A duractwo WON ZA DON!
-
2011/12/18 20:22:02
Żółta tabletka po obiedzie , czerwona po kolacji ...
-
Gość: kocica, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/12/18 20:40:35
A biała co goni trzy razy dziennie
-
Gość: dziadek, *.81.radiotel.com.pl
2011/12/18 21:57:20
JA tam pamiętam takie teksty jak serwuje "Bardzostaryagent". Lata 50 - początek 60. Przedstawiciele partii rządzącej czasem tak właśnie mówili, to była nieomylność, poczucie wiedzy tajemnej i misji, którą mają wypełnić. Nawet za cenę krwi. Oczywiście nie swojej, ale wyimaginowanych wrogów. Wrogów klasowych, którzy byli wszędzie i się namnażali. Ja tam idę spać, bo nie będę się denerwował. I wam to radzę.
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/18 22:05:57
No to na dobranockę PO-lecam jeszcze towarzyszom PO lekturce:
niepoprawni.pl/blog/1289/towarzyszu-generale-podchodzi-do-trawersu-wszystko-wlaczone
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2011/12/18 22:51:09
@Bardzostaryagent - i nie pomyl tabletek bo narżniesz w pory !!!!!!!!. Po białych nie kaszlac, efekt identyczny !!!
-
2011/12/19 19:36:13
Rany Boskie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To rzeczywiście bardzo stary agent, a na dodatek jego agentura mieści się pewnie z dobrym szpitalu odpowiedniej profesji. Pozdrawiam Cię Nocri i życzę dużo siły :-) Zaraz prześlę trajbaka, nie koniecznie na temat takastrofy, ale bardzo zbliżony.
-
2011/12/19 19:46:02
@Luciano. Mądry z Ciebie facet :-) te wszystkie informacje to z autopsji czy z osobistych przeżyć, bo nic dodać, nic ująć, a uwierz mi, znam sie na tym (bo muszę) Pozdrawiam :)
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/21 01:35:08
Towarzysze wicie-rozumicie, PO-czytajta se, a PO-tem szybko walcie z PO-rtkami w garściach do sracza, bo was PO-goni ta prawda - no no, nie ta moskiewska, s-PO-ko...
demostenes.nowyekran.pl/post/44918,slady-materialow-wybuchowych-na-ciele-zbigniewa-wassermanna
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/21 01:58:37
Cytacik dla tych, którzy już mają PO pełno w gaciach:

Już był podobny przeciek (?). "Trumna ze zwłokami ś.p. Wassermana zawierała różne DNA - obojga płci! Poza tym w tkankach oraz kościach stwierdza się obecność m.in. tlenek etylu, tlenek propylenu, azotan izopropylenu, pył: aluminium, cyrkonu, magnezu oraz octol (materiał wybuchowy) i hydrazyna (paliwo rakietowe). Więcej szczegółów na ten czas nie mogę udzielić. Wynik badań tylko potwierdza... Octol to mieszanka 75% HMX & 25% TNT, używana w inteligentnych pociskach zdalnie sterowanych, o małych gabarytach. Niewielka masa octolu daje wielką prędkość i moc detonacji i jest najsilniejszym środkiem wybuchowym o niewielkich rozmiarach i wadze. Znany jest i stosowany także we wschodniej Europie. Jeśli go znaleziono w trumnie, to jest dowodem na wybuch. Piszę na podstawie przeprowadzonych badań, których byłem uczestnikiem." wpolityce.pl/wydarzenia/15526-czy-kopacz-klamala-zbieznosc-danych-rosyjskich-badan-ciala-zbigniewa-wassermanna-z-wynikami-polskich-jest-sladowa (w komentarzach)
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2011/12/21 06:55:38
...........wiemy, wiemy, a świstak siedzi i zawija w te papierki................
-
2011/12/21 11:13:49
...no i się dorobiłem etatowego trolla :)
-
2011/12/21 11:58:48
Chyba etatowego głupka, bo na trolla to on ma zbyt jest niedorozwinięty. Tak sobie od kilku dni oglądam te jego popisy i wydaje mi się, że wiem, kto to może być:
www.youtube.com/watch?v=fHjqicSrUqk&feature=related
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/21 14:38:45
Bomba! Lubię takich głupich i coraz głupszych, a tutaj ci mamy dostatek! Towarzysze, PO-służycie jeszcze jako weterani we WSI, czy wolicie w Al Kaidzie? Bo Putinowskie FSB/KGB/NKWD jakoś się PO-woli PO-sypią...
-
2011/12/21 16:11:33
Al Kaida właśnie podziękowała Antoniemu Macierewiczowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych i podanie im na tacy informatorów, przez publikację raportu z listą agentów, mam nadzieję że pan Antoni osobiście pofatyguje się do rodzin pięciu poległych żołnierzy, by poklepać ich po policzku i powiedzieć " głowa do góry, ta ofiara była konieczna".
-
Gość: Bardzostaryagent, *.centertel.pl
2011/12/21 16:47:45
Jednak dalej sobie PO-służycie we WSI do spółki z Al Kaidą! Tylko co NATO Amerykanie? Handlujecie też trawką? Bo wasze PO-PiS-y chyba to PO-twierdzają.
-
2011/12/22 00:22:39
Czyżbyś nie mógł się rozstać po tym wszystkim co przeszliśmy??? Znowu czekasz na uścisk???
www.youtube.com/watch?v=r7zY6HC57aQ
-
Gość: dziadek, *.80.radiotel.com.pl
2011/12/22 05:05:26
Szkoda chłopa, zawsze jak spotykam tego typu chorobę myślę sobie o ludzkim losie. Temu się trafiła taka choroba, temu inna. Ostry.. (he, he - ostry) ma taką chorobę, która odbiera ludzką godność. No bo to człowiek z poorana psychiką po prostu. Szkoda chłopa.