Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Unia Europejska vs baba

Miała baba budę. Z warzywami buda stała lat ...baba nie pamięta. Cała dzielnica u baby warzywa i owoce kupowała bo dobre , bo tanie , bo pogadać można choć na dworze się stało , co jesienią lub zimą kiepskie dla zdrowia przecież. Dorobiła się baba po latach i mimo lat wielu postanowiła w budę zainwestować. Dość już miała stania na deszczu lub śniegu by z innymi babami pogadać. Stara buda - stara była. Jak baba. Woda była , prąd był ... i tyle było. Miejsca tam nie było ale się handlować dało i handlować można by i 100 lat dalej - Unia się starych bud nie czepia. Nowa buda jak willa stoi. Baba , żartuje że i przeprowadzić by się mogła taki luksus ma. Potrzebowała baba luksusu w budzie ? - pytam.

Skąd ! ... Unia potrzebowała. Mnie tam tylko o miejsca więcej chodziło - dla mnie i dla klienta by zmarznięty na wietrze warzyw nie kupował. By pogadać chciał dłużej. Bo gadać lubię.

Tak moi drodzy ani baba ani ja jako klient luksusów w budzie warzywnej nie potrzebujemy. Higienicznie w niej jest od lat. Nikt czerwonki z marchwią do domu nie przyniósł nikt sraczki po burakach niemytych nie miał. Buda była - na warzywa się woda nie lała - po to baba budę miała.

 

Unia Europejska jednak wie lepiej. Kazała babie budę zaopatrzyć w cuda takie że oko bieleje. Sraczyk - luksus - prima. Prysznic , brodzik , szafki w szatni - wieszak musi być. Umywalki trzy. W jednej ręce myć co chwila tak by klient widział , w drugiej narzędzia (?) trzecia ? Cholera wie. Też być musi. Zamiast miejsca na lodówkę , która by się do biznesu zdała baba musiała pół budy na sracz z łazienką  przeznaczyć. Plus szatnia dla pracowników - czyli dla siebie. Kawał budy poszło się je... znaczy się , zmarnowało się. Dodatkowo regał musiał być jeden na przyprawy gdzieś z boku bo przy innych warzywach być nie mógł - taki myk w Brukseli znają o którym my ciemni na Wschodzie nie wiemy.

 

Kurwuje baba na czym świat stoi bo handel jej ...stoi skuli unijnego budowania budy warzywnej ze sraczem na wysoki sanepidowski połysk. Dawno już by mogła handel uprawiać i ze dwadzieścia osób do budy wpuścić na raz ,  a tak ... sracz jest , lodówki nie ma gdzie dać, a osób to  góra 7  i to szczupłych wejdzie ledwo.  I już tydzień na odbiór willi czeka.

Jednak gdy spytam babę - to co , to szlag ma tą całą Unię trafić za te normy i ogórki prostowane ? No co też pan - baba oburzona. Bez tej Unii to myśli , że bym budę zmieniała ? Unia dobra , a że głupia trochę - przyzwyczaić się da. Koza też głupia a mleko dobre daje Toż kozy nie zabiję bo głupia ?

...i tyle w temacie Unii Europejskiej z nad marchwi i jabłek - polskich jabłek - najlepszych - bo polskich - i ciągle suwerennych mimo że są tacy co twierdzą inaczej !

Reszta to polityczny pic na wodę fotomontaż. Kilka godzin bzdurnych gadek na nomen omen Wiejskiej Street . Parafrazując hasełko wyborcze jednej takiej partii  – ...aby ludziom się dobrze żyło najlepsze by było gdyby polityków w kosmos wyp****iło.czwartek, 15 grudnia 2011, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/12/16 14:26:00
@Nocri
Rzuć okiem tu:
grom.blog.onet.pl/Nooooo-Tez-tak-mam,2,ID442524784,n
Alw wygrzebał ciekawą wypowiedź Lecha Kaczyńskiego. W związku z tym, chciałbym usłyszeć od Jarosława Kaczyńskiego, podającego się za realizatora testamentu Lecha Kaczyńskiego kilka bardzo prostych wyjaśnień odnośnie tego, co zorganizował 13 grudnia bieżącego roku.