Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Jaś z Cieszyna - koniec ?

W czerwcu 2010 roku pisałem dla Obywatelskiego:

Ta sprawa jest mi w pewien sposób bardzo bliska. W każdym jednym tramwaju którym dojeżdżam do i z pracy wisi plakat ze zdjęciami Jasia. Tak nazwali chłopca policjanci. Zwrot NN w przypadku dziecka jest makabryczny nawet dla tak doświadczonych w tego typu sprawach ludzi. Sprawa Jasia jest jedną z bardziej tajemniczych spraw w ostatnich latach w naszym regionie. Cieszy mnie ogromnie, że osoby odpowiedzialne za badanie owej sprawy nie poddają się i nie zamykają śledztwa. Teraz kiedy sprawa zwłok chłopca troszkę się wyciszyła i zeszła z pierwszych stron gazet można spokojnie prowadzić odpowiednie czynności. Mam nadzieję, że organy ścigania odkryją tajemnica tej makabrycznej zbrodni. Oby jak najszybciej ujawniono kto stoi za tą śmiercią. Takie rzeczy nie mogą pozostać nie wyjaśnione bo tworzy to niebezpieczny precedens dla zwyrodnialców traktujących swoje dzieci jak worki treningowe, jak zbędny balast wygodnego życia.

Jak można stać się kimś takim ? Jak można pozbawiać tak niewinną istotę możliwości przeżycia tych wszystkich wspaniałych wydarzeń które czekały na niego w przyszłości. Czy jest kara dla takich zachowań ? Nie ma. Nawet kara śmierci byłaby zbyt delikatna w formie dla bestii która potrafi tak postąpić z dzieckiem. Żądza odwetu w takich sytuacjach jest przeogromna i absolutnie uzasadniona. Nie powinno być litości dla morderców dzieci. Jakiejkolwiek.


"Tak bardzo bić chciało - Twe maleńkie serce,

Do życia się rwało, Zgasło w poniewierce.

Śpij mały syneczku, Na cieszyńskiej ziemi,

Ona cię przytuli, Matczynym ramieniem"


Dziś niestety dowiadujemy się, że śledztwo umorzono.Rozumiem, że tak musiało się stać. Nadal mam jednak nadzieję, że kiedyś ta tajemnicza sprawa zostanie wyjaśniona. Dzieciak w pomarańczowej kurtce o przerażająco niebieskich oczach utkwił w mojej głowie tak głęboko, że na pewno nie przegapię kolejnych informacji o Jasiu z Cieszyna. W interesie nas wszystkich jako społeczeństwa jest o nim nie zapomnieć. Więc pamiętajmy.


wtorek, 24 kwietnia 2012, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

  • Obrona Terytorialna - odczarujmy mity

    Padają zarzuty w kierunku Antoniego Macierewicza, że tworzy sobie prywatną armię mającą docelowo stanowić przygotowaną do zwalczania opozycji siłę paramilitarną

  • Szczujnia

    Neologizm, który jest wpisany w środowisko wspierające PiS, w ostatnim czasie nabrał szaleńczego wręcz rozmachu. Dawniej ktoś krytykujący środowiska skrajnie na

  • Terroryzm na zamówienie

    W grudniu 2015 roku pisałem: "Od kilku tygodni trwają intensywne prace nad jeszcze głębszym podziałem Polaków. Sieć zalewana jest goebbelsowskimi prowokacjami.

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Umorzyli Jasia z Okiem obserwatora
Z bólem serca i wielkim rozczarowaniem usłyszałam dziś, że umorzono postępowanie w sprawie śmierci Jasia z Cieszyna. Jakoś nie mogę sobie znaleźć miejsca od usłyszenia tej informacji w radio. Miałam szczerą nadzieję, że jego zabójca zostanie ... »
Wysłany 2012/04/24 23:21:45
Komentarze
2012/04/25 16:22:51
Już napisałam u Missjonash co mam do powiedzenia w tej sprawie. Dobrze, ze oboje pamiętacie, choć myślę, że jest takich dużo więcej i znów mściwie powtórzę, bodaj piorun jego/ją spalił na miejscu. Pozdrawiam :-)
-
Gość: Bala, *.chello.pl
2012/06/09 13:06:17
Moim zdaniem potwór który pozbawił życia maleńkiego Jasia musiał być pokroju "Waśniewskiej" bez skrupułów i wyrzutów sumienia, nie rozumiem jak tacy ludzie mogą spokojnie żyć. Nie rozumiem jak można być tak okrutnym w stosunku do małej bezbronnej istotki. Najgorsze jest to że takim potworom uchodzi to na sucho....Mam jednak cały czas nadzieję że kiedyś i tak ktoś przez przypadek wpadnie w ręce policji za to co uczynił i że zostanie surowo osądzony! Cieszę się że są ludzie którzy pamiętaja o Jasieńku bo obok tej tragedii nie można przejść obojętnie , nie mozna zapomnieć! Pozdrawiam
-
Gość: Daria, 91.218.158.*
2012/07/04 09:41:49
A jednak mimo umorzenia sprawy Policja znalazła zabójców. Tylko dlaczego w ogóle dochodzi do takich tragedii? Ta kobieta miała juz 5 dzieci z mężem i zostawiła rodzine dla innego faceta, z którym miała kolejną trójkę w tym Szymonka. 5 trafiło do domu dziecka a ona w najlepsze rodzi kolejne. Dlaczego nikt jej ich nie zabrał?
-
2012/07/04 23:09:21
...bo ludzie są gorsi od zwierząt, nad które się tak lubią wywyższać.

Powodów jest kilka Instytucje nie działają bez zdecydowanych sygnałów. Społeczeństwo tkwi nadal w postkomunistycznej znieczulicy. Większym wstydem jest poinformować policję lub inne służby o katowaniu dzieci za ścianą niż słuchanie jego płaczu co noc.