Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Madonna z ONR

Przy okazji zbliżającej się rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zauważyłem spory ruch w interesie polskich ruchów dziwnonarodowych. Jedne walczą z Madonną inne organizują się w marsze. Zastanawiam się co bardzie będzie szkalować pamięć powstańców i bojowników Armii Krajowej oraz Warszawy. Popowy koncert jakiejś podstarzałej już amerykańskiej gwiazdy słynącej co najwyżej ze zgrabnej nogi i pupy czy udział w obchodach grupek ludzi spod znaku Legion ONR ?

Co jak co ale jednak marsze oenerowców bardziej się Polakom będą kojarzyć z obchodami wojskowej rocznicy niż podrygi solidnie dotkniętej już wiekiem pop Madonny. Nasi chłopcy oenerowcy to prawie jak dzielni żołnierze. Obuci, karni, z patriotyczną pieśnią na ustach idący w bój. Różnica jednak jest dość spora. Powstańcy i żołnierze Armii Krajowej ruszyli w bój o wolność by stanąć zaporą przed zalewem socjalistycznej i stalinowskiej czerwonej fali. Chłopcy oenerowcy ruszają w bój z pedałami, brudasami i z własnymi kompleksami słabowitych chuliganów. Cóż tylko chłopiec z kompleksami mógł wymyślić tekst jak poniżej.  Okrasić go soczystymi celtyckimi krzyżami i wizerunkami miecza Chrobrego w zaciśniętej dłoni w słynnym już kształcie litery L i nazwać patriotyczną pieśnią. Prawicowy salon obawia się muzycznej prowokacji przygotowanej przez Donalda Tuska i Hannę Gronkiewicz-Walz z użyciem kontrowersyjnej piosenkarki. Jednak nie obawia się że polskie święta i rocznice ważnych zdarzeń przejmować mają ochotę ludzie którzy wyrośli na takiej oto muzyce i tekstach:
Ciężkie buty, zimne twarze
Zimne oczy, pewny krok
Łyse głowy, tatuaże
Niezniszczalna siła "Oi!"
Oczyścimy kraj nasz cały
Pokonamy wszelki trud
Czy brudasy, czy pedały
Dla nich nie zabraknie kul

Choć niewielu nas zostało
Takiej siły nie ma nikt
Skinhead tylko walczy stale
By poprawić Polsce byt

Doktor Martens da nam siłę
Łatwiej z nim przez życie iść
Gardła zakrapiane piwem
Skinhead walczy nie od dziś
Anarchiści, socjaliści
Krew zaczęli naszą pić
Wtedy będą z nich korzyści
Gdy w obozach zaczną gnić

Choć niewielu nas zostało
Takiej siły nie ma nikt
Skinhead tylko walczy stale
By poprawić Polsce byt

Skinhead walczy, skinhead czuwa
Kwiat Polaków nie da się
Czy to Niemiec czy też k***a
Szubienica znajdzie się
Wyleczymy Polskę naszą
Od zarazy, jaką jest
Liberalizm i pacyfizm
I masońskie NWG

Choć niewielu nas zostało
Takiej siły nie ma nikt
Skinhead tylko walczy stale
By poprawić Polsce byt...pozostawiam do własnej oceny, którzy artyści bardziej zbrukają rocznicę tak ważnego dla Polaków wydarzenia. 

sobota, 28 lipca 2012, nocri
Tagi: onr

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Madonna kontra kalendarz? z To mój kraj.
Sezon ogórkowy w pełni, politycy powoli wybierają się na urlop, ale na wszelki wypadek podrzucają nam na wakacje kilka sporów ideologicznych. Duch w narodzie nie powinien zginąć, a radosny nastrój po EURO 2012, spotęgowany letnim  rozleniwieniem może ... »
Wysłany 2012/07/28 10:02:32
Komentarze
2012/07/28 10:45:41
Oj, oj, oj (nomen omen), buuuuchachacha...., to jest słodkie, poezja skinheadowska jest najwyraźniej układana przez najzdolniejszych gimnazjalistów:
"doktor martens da nam siłę
łatwiej z nim przez życie iść
gardła zakrapiane piwem
skinnhead walczy nie od dziś".
Dlaczego im daje siłę brytyjski (odkupiony od Niemca) dr Martens, a nie, n.p. polski "Wojas" albo "Badura"???
Mnie zawsze wzrusza, gdy ci chłopcy paradują rąsia w rąsię, no jeszcze brakuje, żeby się złapali za te łapki i w ślimaczka uderzyli. Heheh, "gardła zakrapiane piwem- skinhead walczy nie od dziś"..., znaczy że co???? Kilkudniowy cug??? Że walczą z kacem i przykrym oddechem, to jestem przekonany, nie wiem tylko, czy wychodzą z tej walki zwycięsko.
A tak już całkiem na poważnie: Zauważyłeś, że dupki, które krzyczą o "walce za ojczyznę" są jak najdalej od miejsc, gdzie się walczy za ojczyznę? Ani w wojsku, ani w policji, ani w służbach specjalnych. Jakby takiemu dać broń do ręki, to w pupę by się postrzelił, a jeśli już jakimś cudem ma na tyle bogatych rodziców, że mu sfinansują zabawy z bronią (choćby paintball lub autentyczny klub strzelecki), to i tak zawsze bierze udział w takich przedsięwzięciach, z których można się wycofać- "poświęcenie dla ojczyzny", to dla nich "gardła zakrapiane piwem".
-
2012/07/28 10:52:46
Aaaa..., byłbym zapomniał..., gdy byłeś nieco mniej aktywny w sieci, poruszałem temat samego koncertu i protestów "Krucjaty Młodych":
retrospekcjewolanda.blox.pl/2012/07/Madonna-na-chrzcie-jej-dali.html
Prawdę mówiąc, uważam że im to słabo idzie, nie udało im się nawet wzbudzić kontrowersji wokół tego koncertu, a co dopiero mówić o jego odwołaniu.
-
2012/07/28 12:32:56
Kiedy byłem jeszcze kibolem w koło nas kręciło się sporo tego tałatajstwa z krzyżykami celtyckimi, mieczykami z Tejkowskiego ulotkami. Ładni grzeczni, uczesani albo bo łysi to my byliśmy. Buciki wypastowane ale jak zadyma szła to sztandar w majty i rejteriada aż się kurzyło. :)

BTW wiesz czemu kibol miał kiedyś łysy łeb ? Żeby go za kudeł o kolano nie pojechać :D Sam tak ze dwa razy złapałem to się nauczyłem strzyc na zapałkę i nie nosić luźnych koszul.
-
2012/07/29 00:00:52
Ostatnich prawdziwie szalonych skinów, którzy potrafili się we dwóch rzucić na pięciu punków, widziałem w Jarocinie przed rokiem 1990. Potem jakoś wyszli z mody i spadła ich liczebność, dawni zadymiarze tak się rozpili i rozćpali, że nic z nich nie było, a dołączały do nich same wymoczki, którym bardziej smoczek by pasował, niż glany. Pewnie znalazłyby się wyjątki, ale taki mam ogólny obraz.