Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
Blog > Komentarze do wpisu

Ziobro się pomylił...

...nie pierwszy raz z resztą. W Polsce nie obowiązuje reżym prawny ułożony w źle uczesanych głowach pracowników tego czy innego ministerstwa czy też w małym, dusznym gabinecie tego czy innego Prezesa partii. W Polsce obowiązuje reżym prawny Konstytucji RP. Ustawy zasadniczej przyjętej lata temu i zaakceptowanej w ogólnonarodowym referendum przez konstytucyjną większość obywateli. To Naród postanowił jaki porządek prawny obowiązuje i to Naród może ów porządek zmienić w ramach obowiązującego prawa. 

Co może minister Ziobro Trybunałowi Konstytucyjnemu? Pan Ziobro może Trybunałowi Konstytucyjnemu panie majster skoczyć. Parafrazując znany skecz kabaretowy można dzisiejszą bezczelną akcję ministra Ziobry z listem do TK opisać. Kłamstwem jest, że sędziowie Trybunału nie stosują się do obowiązującego prawa i kłamstwem jest, że z tego tytułu cokolwiek im grozi ze strony Prokuratora Generalnego. Panie Ziobro podkreślić wężykiem: Trybunał Konstytucyjny ocenił punkty ustawy z grudnia jako niekonstytucyjne. Nie może więc TK działać na ich podstawie bo z dniem wydania wyroku przestały obowiązywać. List Ziobry do członków Trybunału Konstytucyjnego jest kolejnym elementem nieprawnego wpływania na Trybunał Konstytucyjny i jeśli ktoś dzisiaj łamie prawo to Zbigniew Ziobro. 

Nie pomylił się Grzegorz Schetyna mówiąc po spotkaniu z Kaczyńskim o świetle pancernego pociągu widocznym przez Petru w tunelu. To tylko prezydent Andrzej Duda potrzebował takiego kurtuazyjnego spotkania partii rządzącej z wszystkimi siłami politycznymi. Po to by mógł cokolwiek powiedzieć w temacie sporu wokół TK prezydentowi Obamie w Waszyngtonie, gdyby do rozmowy na ten temat doszło. To tylko nadchodząca wizyta sekretarza generalnego Rady Europy stała się powodem ogłaszania dobrej zmiany w konflikcie konstytucyjnym. Identyczne spotkanie odbyto przed wyjazdem premier Beaty Szydło do parlamentu europejskiego. Pisowcom się wydaje, że w Europie i na świecie politykę prowadzą naiwniaki mogące się na takie wizerunkowe szopki nabrać. Cały świat dziś widzi jak wygląda kompromis według Kaczyńskiego. Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

 

środa, 06 kwietnia 2016, nocri

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/04/07 00:51:22
Osobiście podejrzewam optymistycznie, że polubowna wypowiedź Petru ma na celu oswajanie elektoratu i wybrańców pisowskich.
Wydaje się, że jedyną możliwą dzisiaj strategią przywrócenia Polski na drogę rozsądku jest przekonanie chociaż niektórych posłów prezesa, że uczestniczą w kryminalnym napadzie na kraj.