Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
środa, 03 czerwca 2015

Od opublikowania sondażu, w którym stowarzyszenie Ryszarda Petru - NowoczesnaPL wskoczyło do wirtualnego parlamentu na prawicowych portalach rozpoczął się wyścig w konkurencji "Kto pierwszy znajdzie na Petru hak". Memy, demoty, kwejki wypełniły się prześmiewczymi obrazkami, a dziennikarze Sakiewicza czy Karnowskich ruszyli w miasto, wikipedię i pod budki z piwem.

Jarosław Warzecha na blogu w Salon24 zobaczył w Sieci to:

"Ale nim zacząłem obejrzałem Internet. Memy, komentarze. I już wiadomo, że przekręt na „nowoczesną” się nie udał. Ludzie nie dadzą się nabrać i nie pójdą oddać głosu na tłustego kota, który udaje, że się zbuntował na swoją kanapę. Widzą więcej, patrzą bardziej przenikliwie, niżby sobie tłuste koty życzyły." - salon24.pl

Panie Jarosławie pan wybaczy ale trzeba być strasznie naiwnym by nie zauważyć tego, że Sieć w postaci Wykopu, Demotywatorów, Kwejka etc od lat jest opanowana przez propisowską armię pewnie dobrze opłacanych lub ideowo napiętych jak guma w majtach trolli. Nic co jest przeciw PiS nie ma szans utrzymać się na powierzchni Wykopu czy Demotywatorów dłużej niż kilka minut. Wszystko inne wręcz przeciwnie.

Wiadomym jest od początku, że NowoczesnaPL ma skupiać ludzi, którzy zawiedli się na PO jeśli chodzi o szeroko pojętą wolność gospodarczą, poprawianie prawa podatkowego, prawa pracy, ograniczania biurokracji i partiokracji. Wiadomym jest też od początku, że ludzie którzy się za takimi wartościami opowiadają tworzyli dawniej KLD, potem częściowo PO, jeszcze wcześniej Unię Wolności. Czy w nowej formacji wylądują spadochrony z uciekinierami z PO? Pewnie tak. Mam nadzieję jednak, że pan Petru da radę oddzielić ziarna od plew. Trzeba by było być ignorantem by móc pozwolić sobie na stwierdzenie, że rządząca partia nie ma w swoich strukturach ludzi, którzy by się do NowoczesnaPL nadawali. Jest jednak w PO wielu takich, których obecność w stowarzyszeniu organizowanym przez Petru była by dziegciem i nie chciałbym ich tam kiedyś zobaczyć.

Ten cały zgiełk to jak otwieranie już otwartych drzwi - każdy normalny człowiek wie skąd ludzie tworzący NowoczesnaPL pochodzą. By się pan zdziwił ilu młodych ludzi nie ma spaczonego przez propagandę PiSu, Leppera i innych socjalistów obrazu Leszka Balcerowicza. To do nich jest skierowana oferta Petru i bardzo dobrze, że jest.

Ja tam będę miał dzięki tej inicjatywie na kogo głosować i przypuszczam, że nie jestem jedyny.  Zobaczymy jesienią na co może nowa formacja liczyć.

poniedziałek, 01 czerwca 2015

...jakby tak sobie przetłumaczyć słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane na zjeździe Klubów Gazety Polskiej na język naszych zachodnich sąsiadów to by w nozdrzach wielu czytelników zaśmierdziało siarką i cyklonem B

"Mówię wam to, bo jesteście takim oddziałem szturmowym tej armii, która ma maszerować ku zwycięstwu" - tvn24

Ja dziękuję Andrzejowi Dudzie za takie zmiany... Dziękuję też Polakom, którzy omamieni obietnicami z przysłowiowej "dupy" lub wielce obrażeni na Komorowskiego gapowatość zafundowali nam pisowską szpicę, która w towarzystwie oddziałów szturmowych Gazety Polskiej będzie nam wprowadzać w Polsce wolność, prawo i sprawiedliwość. To ja już wolę po szwabsku szwargotać po 10 euro za godzinę w ojczyźnie Angeli Merkel niż patrzeć z rodziną na zmiany, które by nam PiS chciał/miał wprowadził.

Całe szczęście Polska ma już wybór i mam nadzieję , że do jesieni obydwa ruchy i Kukiza i Petru mocno zaznaczą swoją obecność na polskiej scenie politycznej. Oby były to na tyle silne polityczne twory, które nie dopuszczą do wymarzonej przez Kaczyńskiego zmiany. Złej zmiany. Niebezpiecznej zmiany.

 

Tagi: PIS
17:50, nocri , Polityka
Link Komentarze (3) »