Komentarze:
Świt
Tramwaj
Google

Reklama

Sekcja Informacyjna:

Rzeczpospolita Gazeta.pl GazetaPolska niezależna.pl Polityka Onet.pl Wprost Najwyższy Czas Wirtualna Polska.pl Newsweek Nasz Dziennik Salon24 Fronda Interia.pl Angora UważamRze Dziennik.pl Polska Times GazetaPolskaCodziennie.pl NaTemat
Sandra
Zielone mity

Świat polityki widziany przez brudne okno tramwaju.
czwartek, 28 sierpnia 2014

...ależ to brzmi! Szkoda, że tylko brzmi.  Czy takie stanowisko może nam przynieść cokolwiek oprócz wątpliwego według mnie prestiżu? Czy to może przynieść cokolwiek także dla samej Europy?

Instytucja UE wyczerpała  pokłady energii jakimi przez lata dysponowała. W zasadzie  była to dla mnie jedynie piękna fasada kryjąca brudną politykę. Co to za Unia zezwalająca na powstawanie na jej terytorium obozów zagłady w byłej Jugosławii. Co to za Unia dająca jedną ręką spore środki na rozwój Europy Wschodniej drugą głaskająca sowiecką Rosję Putina. Co to za Unia niepotrafiąca odpowiednio zareagować na coraz bardziej narastający na Wschodzie kryzys. Jak to zwykle bywa piękne idee powstania Unii Europejskiej gdzieś po drodze rozmieniono na drobne. Mamonę, która ponownie sprowadzi na tą ziemię wojenną zawieruchę.

Nie życzyłbym bym sobie chyba Polaka na stanowisku Prezydenta Unii Europejskiej. Europy która nie potrafi rozwiązywać swoich wewnętrznych problemów i zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwa. Tak naprawdę to stanowisko jest kolejnym chwytem marketingowy Unii, by dać nam pozorne poczucie wartości i bezpieczeństwa. Patrzcie ubodzy robotnicy najemni  w naszych cudownych fabrykach, Wasz Premier rządzi Europą więc nie bójcie się złego wilka Putina...

... wiecie w jaki sposób by mi Premier Tusk zaimponował? Gdyby po oficjalnej nominacji odpowiedział, że nie chce firmować swoim nazwiskiem i polskim obywatelstwem instytucji, która nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa swoim członkom i pozwala na pożogę wojenną oraz rozwój kolejnego systemu totalitarnego tuż przy swoich granicach. 

 

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Światełko w tunelu dla tych co walczą z lichwą.

"Po 13 latach emeryt z Warlubia wyplątał się z ekonomicznej niewoli. Sąd oddalił właśnie pozew lichwiarza, który żądał astronomicznych odsetek od mikropożyczki." - gazeta.pl

W uzasadnieniu sąd zaznaczył, że niewola ekonomiczna narusza zasady współżycia społecznego. Mam nadzieję, że powyższy wyrok będzie dobrym przykładem do rozwiązywania przez sądy podobnych problemów. Próby dorabiania się cwaniaków na grupie naiwnych, często nie ze swojej winy, ludziach jest odrażającym procederem.

Nie jest mi żal ludzi, którzy z chęci zysku dali się przekonać do zaciągania kredytów w szwajcarskich frankach. Nie żal mi tych co mimo ostrzeżeń ze zwykłej pazerności dali się naciągnąć instytucjom takim jak Amber Gold. Jednak klasyczna lichwa w wykonaniu firm oferujących mikropożyczki w środowiskach ludzi najstarszych, najbiedniejszych i często tych, którym ledwo starcza na minimum egzystencji doprowadza mnie do szału.

Podobnie jak Ci wszyscy gnoje łażący po emeryckich domach wciskający starowinkom komplety kuchenne lub naciągający bezbronnych  ludzi na tzw wnuczka. Sam z własnego życia mam przykład jak moją ponad 90 letnią babcię na kilka lat przed śmiercią cwana franca naciągnęła na komplet noży z marketu. Babcia przyznała potem, że zrobiła błąd otwierając kobiecie drzwi, a 300 złotych straciła już bardziej ze strachu, że handlara zrobi jej krzywdę niż z wiary w to, że owe noże odmienią jej życie.

To już nie jest żerowanie na naiwności ludzi w pełni świadomych swoich czynów. To bezlitosne wykorzystywanie ludzkiej słabości, starczej naiwności lub braku po prostu wiedzy na temat tak szybko zmieniającego się świata z pomocą minidruków, gwiazdek, cwanych umów i lichwiarskich odsetek.

środa, 13 sierpnia 2014

Kto wymyślił pomysł na warszawską defiladę? Czyżby Donald Tusk próbował ratować swoją dość skomplikowaną sytuację polityczną na wzór totalitarnych państw III świata? To w takich krajach wypuszcza się namiętnie wojsko na ulicę by lud ciemny i głupi wiedział kto go broni przed imperialistycznym zachodem lub ewentualnie kto mu z chałupy lej po bombie zrobi jak Władzy grzecznie służyć nie będzie. Nie rozumiem i nie widzę jakiegokolwiek powodu by nie tak dawne durne pomysły PiSu i śp. Lecha Kaczyńskiego wcielać w życie... i to nie chodzi o koszty bo jak coś ma sens to i koszty warto ponieść.

Pytanie się pojawia: komu ten marsz uzbrojenia ma służyć? Polska na tym w żaden sposób nie skorzysta. Stracić też nie straci ale po cholerę się wygłupiać i chwalić czymś co tak na prawdę na świecie nikomu czapek z głów nie zrzuci. To czym w wojskowości możemy się chwalić do publicznego pokazu się nie nadaje bo o sukcesach polskich jednostek specjalnych dowiadujemy się jeśli już to z kilku rocznym opóźnieniem. I bardzo słusznie...nomen omen. Tak sobie myślę, że twórca pomysłu zapragnął w czasach ukraińskiej zawieruchy pokazać sowieckiemu przywódcy współczesnej Rosji z czym powinien się liczyć gdy jego konwój humanitarny zajedzie za bardzo na zachód. Spytam się tylko czym chciał Putina przestraszyć? F16? Rosomakiem? ...a może projektami korwety Gawron w budowie od kilkunastu lat za setki milionów złotych co to na żyletki już przeznaczona...

Żenujące widowisko dla mas nie mające jakiegokolwiek nawet politycznego sensu. Premierze Tusk to, że PiSowi znów rośnie nie oznacza, że trzeba się do ich kiepskich pomysłów przychylać tym bardziej, że wcześniej się je namiętnie krytykowało...